logo

OMÜ’nün Engelsiz Evliya Çelebileri

2018 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Coğrafya Topluluğu tarafından yürütülen ′′OMÜ’nün Engelsiz Evliya Çelebileri′′  isimli projenin açılışı 19.03. 2018 tarihinde OMÜ Eğitim Fakültesi konferans salonunda yapıldı.

OMÜ Coğrafya topluluğu tarafından hazırlanan bu projenin hedef kitlesini Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde ön lisans, lisans ve yüksek lisans seviyesinde eğitim gören öğrenciler oluşturmaktadır.

Fen Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Çarşamba Ticaret Borsası MYO’da lisans ve yüksek lisans seviyesinde öğrenim gören 40 öğrencinin yer alacağı projenin açılışına çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.

Proje,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Coğrafya Topluluğu adına Turizm Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Seyfullah Gül tarafından yürütülüyor. Açılışta proje yürütücüsü Dr. Öğretim Üyesi Seyfullah Gül proje ile; OMÜ’de eğitim gören engelli öğrencilerin birbirlerini tanımasına vesile olmanın ve Samsun’da bulunan Türk-İslam dönemini sembolize eden tarihi ve kültürel değerlerin tanıtılmasının amaçlandığını söyledi. Ayrıca ilimizin doğal, tarihi güzelliklerini ve kültürel değerlerini gezi gözlem yöntemine uygun olarak tanıtmak ve böylece kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirmenin amaçlandığını söyledi.

Proje eğitmenlerinden Prof. Dr. Yavuz Bayram da projenin isminde geçen Evliya Çelebi’nin önemli olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Cevdet Yılmaz ise Samsun’un doğal ve kültürel değerlerinin öneminden bahsederek, bu değerlerin tanıtılması noktasında projenin önemine dikkat çekti.

Son olarak Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seher Balcı Çelik projenin sadece Samsun ile sınırlı kalmaması gerektiğini, projenin diğer illeri de kapsayarak genişletilmesi gerektiğini vurguladı. Proje yürütücüsü ve proje ekibini tebrik ederken bu projenin katılımcı öğrenciler açısından verimli ve yararlı olacağına inandıklarını dile getirdi.

Protokol konuşmalarının ardından tüm davetli ve katılımcılar açılış kokteyline katıldı. Açılış kokteylinin ardından projenin katılımcısı olan 40 öğrenciyle ilk hafta eğitimi yapılarak projenin açılışı sonlandırıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?